Tüügas (?) jalatalla all 07.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kuidas lahti saada tüükataolistest moodustistest jalatalla all ? Tegemist on kärgja moodustisega, mille keskel asuvad mustad juurika moodi täpid. Mul on need juba aastaid olnud seal, kuid viimase aasta jooksul on nad hakanud paljunema moodustades kolooniaid. Valu ei siiani tekitanud. Olen proovinud konnasilma plaastreid ning sarvkesta eemaldamist, kuid siiani pole oluliselt aidanud.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Pöörduge nahaarsti poole, kes tegeleb külmutusraviga. Külmutusravi teevad mitmed erasektori dermatoloogid ja mõnel pool maksab ühe tüüka ühekordne külmutamine näiteks 25 krooni.
Kindlasti tegelevad külmutusraviga ka paljud polikliinikute dermatolooogidest.