Angioödeem;Urtikaaria - toitumine 06.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Probleem nahalöövetega. Põhjus alles selgitamisel kuna uuringuteks oli nahk liiga rikutud (allergiatestid) ja proovide analüüside tegemine võtab aega. Senikaua aga vaja midagi hamba alla ka pista! Kõikvõimalikest brožüüridest on selgunud toiduained mida ma ei tohi tarbida. Lisaks neile riniidi tõttu vastunäidustatud toiduained - tatar,kana. Kogu seda nimistut arvesse võttes tekib küsimus mida võib pidada ohututeks toiduaineteks ja seda just poeletti silmas pidades? Oleks väga tänulik, kui tooksite mõne konkreetse toidu, mis oleks valmiskujul "allergiavaba" aga valmistatud poeletilt pärit toiduainetest.
Tänan ette "näljane."

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Allergoloog oleks õigem spetsialist sellele küsimusele vastama.