Naha sügelus 19.06.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, juba umbes kuu sügelevad ja ketendavad mu varbavahed, algul ainult parema jala omad, siis hakkas ka vasaku, ka jalalaba pealt sügelema. Algul tundus mulle, et see võib olla kinnisest kingast (mitte nahast), kuid kuna see probleem lõppenud pole, siis mõtlesingi nõu küsida. Arsti juurde pääsemine on probleemne. Vast on soovitada mingeid salve, mis leevendaksid kihelust ja äkki ka parandaks lausa mu varbavahed?

Hommikuti olen jalad loputanud ja üle puuderdanud (jalatalgiga, Scholl vist oli nimi).

Ette tänades L.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Varbavahede sügelus ja kestendus viitavad seenhaigusele, kuid labajala sügelemine pealtpoolt viitab rohkem kontaktärritusele, mis võib olla tingitud kinga naha ärritusest. Küllaltki sageli esinevad need kaks- seenhaigus ja kontaktärritus koos. Kahjuks ma Teile siin mingeid ravisoovitusi anda ei saa, sest kõik ravimid, mida vajate, on retseptiravimid ning seetõttu peate niikuinii nahaarstile pöörduma.