Naha-ja suguhaigused 15.06.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kondüloomide alagrupi määramise ja ravimise võimalused, kuhu pöörduda,

kui maakonna arst erilist tähelepanu ei osuta. Mida teha? Soovin neist vabaneda,

kuigi olen lugenud, neid täielikult välja ravida pole võimalik, kas olen siis

nakkusohtlik terveks eluks?

Lugupidamisega.

Mari.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui Teie maakonnas pole võimalik määrata kondülloomide tüüpi,siis vastava soovi korral võite pöörduda Tartu Üilkooli Kliinikumi,kas dermatoveneroloogi või günekoloogi vastuvõtule.Üldiselt ei tasu papillomviiruse olemasolusu üle organismis liigselt muretseda,kuna tavaliselt on papillomviiruse mõjul tekkinud koemuutused healoomilised.Tuleks määrata kindlaks papillomviiruse tüüp ja nn.riskitüübi olemaslul kord aastas käia arsti vastuvõtul,kes vastavate analüüsidega teeb kindlaks,et pole toimunud pahaloomulisi muutusi emakakaelal.

Tõepoolest-papillomviirust nagu ühtki teist viirust pole võimalik organismist kõrvaldada,aga asümptomaatiliste vormide esinemise korral on nakkusoht partnerile suhteliselt väga väike.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

naha ja suguhaigused

Tere!
Mul on probleem,mis vaevab mind juba palju aastaid ja läheb minu arust kogu aeg hullemaks.Arsti vastuvõtule pole julgenud pöörduda,sest see tekitab piinlikkust.
Nimelt on mul suguelundite ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Väga oluline oleks teada, kas olete mees või naine. Kõne alla tuleb mitu põhjust, seetõttu oleks oluline Teid näha. Piinlikkust Teil küll tunda ei tuleks, sest nahahaigusi võib esineda keha kõikides piirkondades ...

Loe edasi

suguhaigused

Tahaksin teada, kas suguhaiguse kahtluse korral võetud günekoloogilise prooviga uuritakse kõigi suguhaiguste olemasolu võimalikkust?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Iga sugulisel teel leviv patogeen nõuab vastavte uuringute tegemist just selle konkreetse patogeeni suhtes. Mida Te mõtlete tavalise günekoloogilise proovi all?

Loe edasi

suguhaigused

kas suguhaigused levivad ainult sugulisel teel või muul moel ka?ja kas tegemist võib olla suguhaigusega kui välissuguelundite piirkonnas esineb sügelust ja sinna on tekkinud selised haavakesed mis on valusad?

Vastas dr Heli Raudsepp

Suguhaigused levivad sugulisel teel. Ainus sugulisel teel mitteleviv haigus, mis selliseid sümptoome võib tekitada, on kandidoos. Soovitan pöörduda kas nahahaiguste arsti või günekoloogi vastuvõtule.

Loe edasi

suguhaigused

Kas suguhaigusesse (nt. klamüüdia) on võimalik haigestuda ka ujulates ujudes ja kogemata ujula vett alla neelates?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei ole võimalik. Suguhaigused nakkavad, nagu nimigi ütleb, sugulisel teel.

Loe edasi

naha-ja suguhaigused

Kas tavaline herpes, mis esineb huultel võib levida ka suguelunditele? Kas see on üks ja sama viirus?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Suguelunditel esinevat herpeetilist löövet põhjustab tavaliselt HSV-2 ( Herpes Simplex Virus tüüp 2 ) ja huultel esinevat löövet HSV -1 ( Herpes Simplex Virus tüüp 1).Aga umbes 10% juhtudest võib HSV-1 ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi