dermatiit 14.06.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 26a. naine. Olen hädas oma näo nahaga juba pikemat aega.

Eelmise aasta septembrist alates on ümber suu ketendav, sügelev, valulik

punetus. Käisin perearsti vastuvõtul ja arst kirjutas algul allergia vastaseid

salve(elocon). See rohi võõtis ainult sügeluse ära , kuid punetust ei võtnud.

Lõpuks (04.06.k.a.) läksin nahaarsti juurde. Nahaarst ütles , et see on dermatiit ja kirjutas vastavad rohud.

Üks rohi oli apteegis valmistatav rohi (koos:trihopol,ihtiool jne.) ja teine rohi

oli klotrimasooli salv. Esimene rohi tekitas suurema punetuse ja isegi villi

taolisi täppe. Siis ma seda enam ei tarvitanud ja läksin üle teisele rohule.

See rohi võttis ära villid , kuid punetus on alles. Midagi paremaks pole läinud.

Ma tahaks teada , kui kaua võtab aega dermatiidi ravi , kui see on muidugi

dermatiit ? Kas on midagi tõhusamat ravimit , mis kiiremini aitaks ?

Kas sellest haigusest on võimalik üldse lõplikult lahti saada ?

Teie abile lootes ja ette tänades E.A. Põltsamaalt.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie kirjelduse alusel arvan, et tegemist on suuümbruse dermatiidiga ning selle raviks, kui kreemidest pole abi olnud, kasutatakse pikaaegset (keskmiselt üks kuu) tabletikuuri. Eloconi soovitan mitte kasutada ning soovitan uuesti nahaarsti vastuvõtule tulla.