urea- ja mükoplasma 18.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Sain partneri kaudu nakkuse. varasemad testid olid negatiivsed, st. mul ja partneril ei ole loomulikus olukorras urea- ja mükoplasma kandlust olnud. (pikkade aastate jookul) Esimene ravikuur Vibramyciniga ebaõnnestus. Küsimus - kui suur lootus on lahti saada nimetatud bakteritest juhul kui ei toimu enam uuesti välist nakatumist. jätkuvad verejooksud, voolused ja valud esinesid juba ravi ajal jätkuvalt, kuigi siis lootsin, et need on veel "järelkajad". Ka usun, et kaebused ei kao iseenesest kuhugi, kuigi osadel naistel pidavat nimetatud plasmad olema loomulikus olekus alati olemas, siis viimase poole aasta jooksul näen, et minu olukord läheb üha uuesti ja uuesti halvemaks. Kas see jääbki nüüd lõputuks nõiaringiks, või on lootust, et kunagi saab ka puhtaks ja kandlusest vabaks.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Teie poolt kirjeldatud kaebustel võivad olla väga erinevad põhjused, mistõttu oleks vaja teha põhjalikud uuringud mitte ainult urogenitaalsete mükoplasmade, vaid ka teiste sugulisel teel levivate patogeenide, samuti aeroobsete + anaeroobsete mikroobide esinemise suhtes.
Kuna on võimalik, et lisaks ülalnimetatud uuringutele oleks vaja teha veel ka muid täiendavaid uuringuid, siis oleks külla otstarbekas konsulteerida oma raviarstiga.