jalatald sügeleb 12.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul jalatald sügeleb ja päka piirkonda naha alla tulevad vett täis punnikesed. Varvaste vahel on ka pisikesed vett täis üsna sügelevad hasti pisikesed punnud. Hõõrusin jala ära ja pöiale tekkis vill. Uus nahk , aga on ketendav paks ja sügelev. Kahjuks saan nahaarstile alles jaanuari kuus kas saan seni kuidagi ise end aidata?Ah jaa jalad higistavad ka viimasel ajal kõvasti kuigi pesen neid ja teen õhtuti meresoola vanni. Pritsinud olen hommikuti veel cutaseptiga.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Võibolla pöörduksite perearsti poole, sest tegemist on ägeda eksematoosse protsessiga. Võimalik, et tegemist on seenhaiguse eksematiseerumisega, kuid võibolla on midagi muud. Jälgige, kas Cutasept järsku ei ägesta haigust.