kassihaigus?? 11.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Jutt järgmine, et aastaid tagasi sai võetud kassihaige kass, kes nakatas ka koera ja kogu pere. põdesime , ravisime. tundus, et kõik on möödas. kiisuke armastas magamas käia abikaasa spordikotis. poole aasta pärast kui abikaasta trenni läks hakkas riietus (hokivarustus - osasid asju pesta ei saa) tekitama nahaärritust, mis sarnanes kassihaigusele. kas see on võimalik. nüüd veelgi aastaid hiljem tihtiugu löövad sellised inetud laigud väja ja sügelevad. kas peaks minema taas arsti juurde. kas see on ka nakkav või on tegu vana ja mittenakkuva haigusega, sest tundub,, et see ei levi vaid näitab vahel end vanades põetud kohtades. või on tegu mõne muu seentõvega.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Teie abikaasa peaks pöörduma nahaarsti poole. See ei saa olla endine kassihaigus, kuna nii see ei nakka. Millega tegu, selgub visiidil.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

väiksed roosad täpid ja laigud

olen 23 a. neiu, mul tulid seljale, puusale, kõhule, ühele rinnale ja rinna alla nt. üksikud väikesed roosad täpid ja mõned suuremad laigud (nii läbimõõduga 0,5-2 cm, kokku u. 10 tk), mis sügelevad, algul ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Teie poolt kirjeldatu alusel pole võimalik küll diagnoosida mingit konkreetset haigust.
Tõenäoliselt pole siiski tegu sugulisle teel leviva infektsiooniga kuigi teisene süüfilis võib põhjustada nahalööbe ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi