kodüloom raseduse ajal 03.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on järgmine mure. Olen 20 nädalat rase ja mulle tehti emakakaela uuring. Avastati, et emakakaelal on kondüloome. Arst ütles küll, et muretsemiseks pole põhjust ja rasedust see ei mõjuta. Aga nüüd olen lugenud, et tavalise sünnituse korral võib laps ka nakatuda sellesse. Kas on võimalik raseduse ajal ka mingit ravi saada ja kui suur risk on kanda see lapsele üle? Ja kas on võimalik teha juba praegu kindlaks, kas on tegemist halvaloomulise viirusega?
Jään vastust ootama, õnnetu emme.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Rasedalt emakalt kondüloomide eemaldamine oleks praegu tõesti vist riskantne. Kuna rasedus võib positiivselt toimida teie immuunsüsteemile, on võimalik, et kondüloomid taanduvad iseenesest. Arutage küsimust veelkord oma günekoloogiga. Üks asi on teooria, teine praktika.
Viiruse liigi määramisega on aega küll. Sellest ei muutu praegu mitte midagi.