Ravikreem 3a allergikule 01.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Palun soovitage mõnda rasvast ja ravitoimelist hoolduskreemi allergilise nahaga poisile. Praegu on jälle periood, kus lapse nahal on punased ja karedad, sügelevad laigud (seljal, käsivartel, reitel). Kasutame Zyrteci tilku ja määrime oliivõli kreemiga (Ortomedi toode). Oktoobris oli lapse nahk liivapaberi sarnane, nüüd on järjest hullemaks läinud. Vaatame üle toidusedeli. Mida oskate öelda näiteks Eximin või Bepantheni kohta? Või Linola H-Fett`n kohta? Täname väga!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Eximin peaks hästi sobima oma sügelemisvastase toime tõttu. Bepanteen sisaldades pantoteenhapet, on antidermatiitse e.nahapõletikuvastase toimega. Linola H-Fett´i küll palju kasutada ei tohiks, kuna see sisaldab hormoon prednisolooni,mida nii väikese lapse puhul tuleks kasutada ettevaatusega, s.t. harva ja lühiajaliselt. Kindlasti mõjuks hästi veel Linola Fett kreem, mis on rasvane ja hästiimenduv kreem.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

küüneseene ennetamine

meie sauna kasutab inimene, kellel on küüneseen. kuidas ennast kõige paremini kaitsta? Chemisepti pihustame, kanname saunasusse ja jalad kuivatame hoolikalt ära. Kas on veel midagi tõhusamat küüneseene ...

Vastas dr Sirje Liiv

Kindlasti ei teeks paha ka jalakreemide kasutamine,selleks et hoida jalgade nahka kuivamise eest. See ei peaks olema ravikreem vaid lihtsalt mõni hooldusvahend (Eucerini jalakreem, Linola Urea)
...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi