imelikud laigud 29.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline probleem, et alati peale suve lõppu, kui ilmad juba jahedamad on ja päikest pole tekivad mõlemale käsivarrele sellised punased ja krobelised laigud mis sügelevad. Eriti punaseks ja hullult sügelema hakkavad nad peale pesemist. Selline probleem on olnud juba kaks talve järjest, nii kui hiliskevadel ilmad soojaks lähevad kaovad läigud täielikult ära ja sügisel on uuesti tagasi.
Mõnikord tekivad ka kaelale ja näole.
Millega on tegu? Olen proovinud igasugu niisutavaid kreeme, apteegist soovitati SebaMedi tooteid, proovisin neid aga kasu ei olnud.
Ehk oskate mind aidata.
Neiu 18a

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Tegemist ei ole päris ehtsa nahahaigusega vaid üsna sageli esineva häirega,mis ravi ei vaja. Konkreetsemate selgituste saamiseks võiksite siiski pöörduda nahaarsti poole.