klamüüdiasse nakatumine 19.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

kas on võimalik nakatumine ka mitte sugulisel teel või on suguline vahekord ainus reaalne võimalus nakatumiseks ,kui on mingisugused teised võimalused ka sooviksin selle informatsiooniga tutvuda

SILVIA

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Oleneb sellest, millisest haigusest jutt käib- kas hingamisteede haigestumist põhjustavast klamüüdiast või genitaaltraktist letud klamüüdiast. Need on erinevad haigused. Genitaaltrakti klamüdioos on sugulisel teel leviv haigus.