Küsimused soolatüüka kohta 10.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Vajaksin teie soovitusi. Kas on loomulik, et soolatüügas sügeleb (ümbertringi)? Tüüka asukoht: nimetissõrmel. See on mul vist neljas soolatüügas. Eelmisi olen käinud vedela lämmastikuga külmutamas. Eelmistel kordadel tekkisid soolatüükad (koguaeg samasse kohta) sügisel ja evadel tuli tagasi ja siis oli suvel kõik korras ja sügisel tuli jälle tagasi. Päris suur soolatüügas on. Nüüd tuli kohe varsti peale külmutamas käimist jälle soolatüügas tagasi ja sügeleb. Olen proovinud Duofilmiga töödelda teda, ma ei tea, kas see võib teda sügelema panna? See teeb aga kogu näpu üheks kuni kaheks päevaks valusaks. Mul on mure, et mida teha. Kas peaks jälle külmutama minema? Olen kuulnud, et ka mingi laser on olemas, millega soolatüükaid ravitakse. Millal see on näidustatud?

N(31)

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Duofilmi ärrituse korral võib nahasügelust esineda. Sõltuvalt tüüka suurusest tulevad arvesse nii külmutusravi vedala lämmastikuga kui laserravi. Saatekirja saate nahaarstilt.