kondüloomid 06.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 19. aastane neiu. Paar nädalat tagasi avastasin tupe piirkonnast kõvad punnikesed. Haigekassa puudumisel ei saanud varem arsti juurde pöörduda, aga nüüd on arsti juurde aeg kinni pandud kahe nädala pärast. Küsimus on selles, kui pikk ja valulik on selle ravi ning kui kallis? Kas see levib ainult sugulisel teel?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Ilma haiguskollet nägemata on võimatu öelda millest need valulikud punnikesed genitaalidel põhjustatud on. Teadmata aga diagnoosi, pole võimalik prognoosida kas nende eemaldamiseks kasutatatav ravimeetod põhjustab valulikkust ja kui kalliks ravi kujuneb.