papilloomviirus 20.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kuidas võis tekkida viirus kui teisi partnereid ei ole olnud? Kas viirus on ravitav? (ei ole kondüloomid ). Kas vahekorras olemine nakatab kohe ka partneri? Kas suure tõenäosusega areneb sellest pahaloomuline emakakaela kasvaja?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui on toimunud nakatumine mingi viirusega, siis olemasolevat viirusinfektsiooni saab ainult alla suruda, mitte aga välja ravida.
Teravaid kondüloome tekitavad HPV-6 ja HPV-11 (Inimese Papillomviiruse tüübid 6 ja 11)., mis on healoomulised viiruse tüübid. Nendest viiruse tüüpidest ei arene pahaloomulisi kasvajalisi moodustisi.
Viirusinfektsioonisse nakatumise tõenäosus sugulisel teel on alati ettearvamatu. Mitte mingil juhul ei saa väita, et nakatumine peab alati toimuma.
Kui naisel on emakakaelalt avastatud HPV viiruse pahaloomuline tüvi, siis viitab see sellele, et tal on mõnevõrra suurem tõenäosus emakakaela vähi tekkeks võrreldas tervete naistega. Mitte mingil juhul ei saa väita et HPV pahaloomulise viiruse tüve olemasolul naisel tingimata peaks arenema emakakaela vähk.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Papilloomviirus

Olen nakatunud papilloomviirusesse, kondüloome veel pole. Kas olen õigesti aru saanud, et minu edaspidised partnerid nakatuvad igal juhul viirusesse, kui on minuga vahekorras ilma kondoomita, olenemata, ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Edaspidised partnerid võivad kas nakatuda või mitte nakatuda. Emakakaela vähki ei tekita mitte kõik papilloomiviiruse tüübid. Haigus ei ole sama ohtlik kui B-hepatiit ja HIV. Mis puutub teavitamisesse, ...

Loe edasi

papilloom

Tere! Olen 30 a naine ja mul hakkasid väga kiiresti tekkima ja suurenema ~4 aasta eest igasugused nahamoodustised (käsnad, sünnimärgid jne). Neid kokku lugeda pole võimalik. Olen näidanud neid nahaarstidele, ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Kahtlen Teie diagnoosis (papilloomviirus). Tulge vastuvõtule, et saaksin moodustised üle vaadata ning ravisoovitused anda.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi