klamüüdiast 12.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

palun selgitage, kui suur on tõenäosus, või kas on see üldse võimalik et kui minul diagnoositi klamüüdia, ei ole sellesse nakatunud minu partner? kas klamüüdiasse on võimalik nakatuda ka suuseksi tehes?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui Teil on diagnoositud urogenitaalne klamüdioos, siis on üsna tõenäoline, et ka Te partner on nakatunud. Teie partner peaks igal juhul saama klamüdioosi vastase ravikuuri, ka siis kui tema vastavad analüüsid näitavad, et tal seda haigust ei ole. On palju põhjusi, miks ühekordne negatiivne analüüsi vastus pole tegelikult tõene. Palju oleneb sellest, missugust uuringumeetodit kasutatakse, kuna ja kuidas on analüüs võetud, kas on järgitud kõiki analüüsi transportimiseks ette nähtud tingimusi jne. On üsna tõenäoline, et partneri ravimata jätmise korral saaksite temalt haiguse tagasi ja peaksite tegema siis täiendava ravikuuri. Mis puutub urogenitaalse klamüdioosi nakatumise võimalusse oraalseksi kaudu, siis selle kohta pole teaduslikus kirjanduses piisavalt andmeid, kuid välistada seda nakatumisviisi kindlasti ei saa.