varbaseen 12.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen vist üks tuhandetest, kel varbavahed ketendavad. Sain selle haiguse nähtavasti kõrgkoolis õppides ühiselamu dušširuumist. Kuna raha ponud, ostsin odavaid kingi, mis hõõrusid jalad katki - ja nii see tuli. Pärast kooli läksin oma varbavahede ja suure varba küünega arsti juurde, kes kirjutas Lamisili ja käskis määrida Pevaryliga. Pärast 3-kuulist ravi tundus kõik korras. Nüüd aga, 1,5 aastat hiljem on üks varbavahe hakanud jälle ketendama ja kubemesse tekkis 1 cm läbimõõduga ketendav laik, mis küll vahepeal ise ära kaob. Kas piisab ainult Pevaryliga määrimisest, või oleks vaja midagi tõhusamat?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, KliinikSuure tõenäosusega on tegemist kordusnakkusega seenhaigusesse. ka kubeme piirkonnas võibb olla seenhaigus.

Kui Teil on kodus veel Pevaryl olemas, siis alustage ravi ja määrige sellega kaks korda päevas kahe nädala vältel nii kubeme kui varbavahede piirkonda. Hoolisege, et varbavahed iga pesemisejärgselt hästi kuivatatud saaks. Niiske ja soe keskkond on soodsaks seennnakkuse edasiarenemiseks.Probleemi jätkudes vajate võib olla teise preparaadi kasutamist. Retsepti saab väljastada arst.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

varbaseen

Tere mind vaevab selline mure nimelt mu varba vahed sügeleved kohutavalt ja tekitab väga halba haisu.Kas on võimalik ka apteegist mingit rohtu osta või aitab ainult kui pöördun arsti poole.Aitäh teile

Vastas dr Sirje Liiv

Tegemist võib olla varbavahede seenhaigusega.Soovitan pöörduda nahaarsti vastuvõtule.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi