punane ring põlve peal 07.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Juba 2-3 nädalat on mul põlve siseküljel ligi 15 cm läbimõõduga ring, mis on nahast natuke punakama tooniga. Ringi äär on veidi punasem kui kogu laik. Ei valuta, ega ei sügele. Märgata ei ole ka mingisuguse hammustuse jälgi. Millega võib tegemist olla ja kuidas sellest lahti saada?

Ette tänades

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Arvestades Teie poolt kirjeldatut võib arvata, et tegu on ühe seenhaiguse liigi nn. kassihaigusega, mida saadakse loomadelt. Igal juhul oleks tark tegu pöörduda kiiremas korras arsti vastuvõtule, sest ilma haiguskollet nägemata ei saa panna ei diagnoosi ega ordineerida ravi. Kui osutub tõeseks, et tegu on tõepoolest kassihaigusega, siis on tegemist üsna nakkava haigusega, mida tuleks võimalikult kiiresti ravima hakata.