kondüloom 02.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

11 kuud tagasi diagnoositi minule ja partnerile kondüloom. Algselt ravisime seda Wartec lahusega ning nüüd viimased paar kuud kreemiga.
Oli periood, kus kondüloomid tegid valu tupes ning see valu lõi kuidagi reitesse. Sel hetkel olid kondüloomid ka suured. Nüüd on nad peaaegu aga kadunud. Kuid tunne on ikkagi imelik, et midagi äkki ikka on. Proov näitas, et mul on selline viirus, millega kaasneb madal risk emakakaelavähki nakatuda.
Kui murelik peaksin olema?

Tänan

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Järelikult mureks põhjust pole. Kui Te siiski tupes midagi tunnete, soovitaksin konsulteerida günekoloogiga-võimalik, et selle tunde põhjus on milleski muus.