huuleherpese tekitaja 02.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Millise temperatuuri juures hävib huuleherpese tekitaja? Ühel heal peretuttaval see on, meie peres pole kellelgi. Kuna tegemist on kontaktnakkusega (?), siis kas temaga sama tassi/klaasi/kahvlit jm kasutades võime selle samuti saada, kui peseme seda liiga jaheda veega? Kas see viirus hävineb ka miinustemperatuuril?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Olen veendunud, et ka Teie kannate nakkust, kuid kliiniliselt pole see väljendunud. Huuleherpest tekitava viirusega nakatutakse tavaliselt juba väikelapseeas.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Herpes

Oletemae, et mu tüdrukul on mitteaktiivne huuleherpes. Suudlen temaga mitmeid kordi ja teen talle oraalseksi. Kas siis on võimalik, et ta saab HSV 2 ??

Või kui näiteks minul oleks mitteaktiivne ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Nii nagu huuleherpese põhjustajaks võivad olla nii HSV-1 kui ka HSV-2 võivad mõlemad nimetatud viirustest esile kutsuda ka genitaalherpest.
HSV -1 ei lähe üle HSV-2-ks.
Kui Teil on HSV-1 ...

Loe edasi

herpes

Kas võib genitaalherpesele peale panna huuleherpese ravimit Zovirax.? Milline oleks tagajärg?

Vastas dr Heli Raudsepp

Genitaalherpest ravitakse tablettidega (Valtrex, Acyclovir). Määrimisest kasu ei ole.

Loe edasi

Herpes

Tere! Tahan alustada suhet noormehega, kellel aega-ajalt lööb välja herpes genitaalil. Pole temaga veel suguelu alustanud. Millised on minu võimalused mitte nakatuda ( peale kondoomi, mis võib ju ka rebeneda ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kuna genitaalherpese puhul esineb nii viiruse asümptomaatilist (sellega kaasneb kliiniliselt avaldunud gaitaalherpese esinemine) kui asümptomaatilist eritumist (kliinilise pildi puudumine), siis pole ...

Loe edasi

seen

tere, mis asi on kassiseen ja mis ohud sellega kaasnevad!

Vastas dr Heli Raudsepp

Kassiseent pole olemas. Väikeloomadega- kassid, koerad, merisead jne. on võimalik saada seenhaigust, mille tekitaja on Microsporum canis. Haigus võib haarata nii nahka kui juustega kaetud peanahka- tekivad ...

Loe edasi

genitaalherpes

Tere! Kas Lakinal kreemi võib kasutada genitaalherpese raviks, või aitab see siiski ainult huuleherpese puhul.

Ette tänades!

Vastas dr Terje Kukk

Mul ei ole andmeid Lakinal kreemi Eestis registreerituse kohta ja tema registreeritud kasutamisnäidustusi. Seega ei saa teile konkreetselt vastata.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi