urogenitaalne klmüüdia 02.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 31 nädalat rase. Raseduse alguses tehti testid ning arsti sõnul kõik korras. Kuna arst kahtlustas vahepeal, et tita raseduse kohta liiga väike, siis saatis haiglasse uuringutele. Lapsega kõik korras, aga haiglas arst pööras tähelepanu, et raseduskaardil kirjutatud klamüüdia, nõrk positiivne.
Nüüd olengi segaduses, miks enda arst sellele tähelepanu ei pööranud ?
Olen nüüd uurinud, et see haigus võib rasedusele kahjulik olla - kas see on ilmtingimata nii ?
Teine küsimus - see on suguhaigus, aga endal on olnud ainult 1 partner ning ka ise olen partneril esimene ja ainus.
Usun enda partnerit. Kuskilt lugesin, et haiguse võib saada ka oma emalt - sündides. Kas see on väljamõeldud lohutusmüüt või võib see tõele vastata ?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Ma ei mõista- mis nõrk positiivne? Sellist vastust ei saa olla. Klamüdioos kas on või teda pole. Mingit vahepealset varianti pole olemas. Täpsustage seda oma arstilt.