klamüdioosi levik 30.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Oleks selline küsimus, et sain just teada et põen klamüdioosi. Tean ,et see levib ainult sugulisel teel kuid mu partner ei kaeba midagi peale selle et ta silm on pikemat aega juba haige. Lugesin ,et meestel võib see silma haigusena välja lüüa ja et seda võib saada suuseksi tehes või saades. Kas on siis võimalik et mu suu on ka nakatunud ja võin edasi anda vaid suudlusega teistele selle haiguse? Kas on ka võimalik ,et kui ma vannis oma pojaga käin võin tallegi selle haiguse anda. Kas lapsi saab ka kontrollida selle haiguse puhul? Või millised variandid on võimalikud nakatumiseks? Mu partner väidab et pole maganud kellegi teisega ja sama saan minagi öelda, kuid kust mina siis selle haiguse sain? Tänan

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Urogenitaalne klamüdioos kuulub sugulisel teel levivate haiguste hulka ja ta pole sinna paiguitatud kaugeltki mitte juhuslikult - see haigus levib sugulisel teel.
Juhul kui urogenitaalne klamüdioos jääb õigel ajal ravimata, siis võib ta anda tüsistusi - eelkõige põletikulisi protsesse silmades ja valusid liigestes.
Urogenitaalse klamüdioosi tüsistused pole nakkavad.
Loomilikult saab ka lapsi kontrollida urogenitaalse kalmüdioosi esinemise suhtes, tuleb lihtsalt lasta teha vastavad analüüsid.