papilloom viirus suguelunditel 26.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Viimasel nädalal olen tundnud valulikkust ja kipitust tupe esikus. ka vahrkorra ajal tundub valus.Lähemalt ennast uurides leidsin nagu näsajad moodustised.
Kas see haigus levib ainult sugulisel teel?Mõtlen just kondüloome.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kõigepealt soovitaksin siiski vastuvõtule tulla, et olla kindel teravate kondüloomide diagnoosis. Haigus on sugulisel teel leviv.