Imex 24.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on alati olnud probleeme vistrikulise näonahaga ning nahaarst soovitas kasutada Imex-salvi. Kas see on retseptiravim ning mil viisil ta toimib?
Võtan ka rasedusvastaseid pille (Jeanine), kuid neist pole nahale abi olnud. Kas peaksin mõtlema pillide vahetamisele?
Kui selgub, et salvidega (Differin, Imex) ravimisest ei ole abi, siis milliseid ravivõimalusi veel on?

Tänades.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Ravimi valik sõltub sellest, missugused akne elemendid nahal prevaleeruvad. Peale paiksete ravimite kasutatakse suukaudseid vahendeid, milleks on antibiootikumid, hormoonpreparaadid ja Roaccutan.
Imex salv sisaldab tetratsükliini olles seetõttu mikroobi- ja põletikuvastase toimega. Imex on retseptiravim.