HGV kõrge risk 12.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Palun veidi infot HPV viiruse kohta. Mul endal HPV kõrge riskiga (16. tüvi), avastati aasta tagasi, laps 2,5 aastane. HPV-d tüpiseerimas käisin kuu tagasi.

Lugesin kliinik.ee-st kõikvõimlikke küsimusi-vastuseid HPV-teemal. Mul tekkis küsimus, et üks kirjutaja oli 24-aastane ja arst vastas talle, et enamik HPV kõrge riskiga tüüpidest kaovad iseenesest ja just selles eas. Mina olen 26 ja kas ma kuulun ka "sellesse ikka" või mis see "see iga" on?

Kui tihti ma peaks käima arsti juures kontrollis (üks kirjutas: 3 kuu tagant; teine: 2 korda aastas)?

Kui kondüloome pole tekkinud, kas ka siis määratakse ravi (ennetamiseks)?

Ette tänades info eest,
Eve

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

HPV viiruse esinemine (eriti kõrge riskifaktoriga tüvede puhul) on üks riskifaktoried emakakaela vähi tekkes, mistõttu oleks oluline regulaarne kontroll.
Teravad kondüloomid on igal juhul healoomulised kasvajalised moodustised. Kui kondüloome pole tekkinud, siis pole mingit võimalust aga ka vajadust nende raviks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

HPV-viirus

Tere,

1,5 aastat tagasi avastati mul HPV viirus. Tookord oli tegemist madala tüübiga HPV-6. Olin sel ajal esimesi kuid rase. Nüüd aasta peale sünnitust tehti see test uuesti. PAP oli I, aga ...

Vastas dr Heli Raudsepp

HPV 52 on tõepoolest kõrge kantserogeense riskiga HPV genotüüp. Kõik edasised küsimused peaksid aga olema adresseeritud günekoloogile, sest on kindel juhend, mille alusel günekoloog peab Teiega edasi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi