varbaküüs 18.05.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Sain trennis trauma ja suure varba küüs läks siniseks. Traumapunktis lasti veri küüne alt välja, varvas oli ka veidi muljuda saanud. Nagu oodata oligi, tuli küüs maha. Nüüd on mure: kasvab uus küüs, on praegu umbes pool normaalsest pikkusest. Mul on aga hirm, et äkki see kasvab lihasse? Kuidas seda vältida? Ja miks on ka uus küüs tumelilla? kas see on normaalne?

Aitäh juba ette!

Kess

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Varuge kannatust. Oodata on, et kõik läheb hästi.

Et küüs veel tumelilla on, on ikkagi sellest samast traumast. Verevalum on ka küüne kasvutsooni piirkonnas, kus küüneplaadi kasv lähtub.

verevalumi imendumiseks on aega vaja.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Sinine varbaküüs

Umbes aasta ja kolm kuud tagasi kandsin uusi korvpalli jalanõusid, mille tagajärjel läks suure varba küüs pooleldi siniseks alt. Probleem on selles, et see ei ole muutunud paremaks ja ei tea, mida sellega ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Traumast tingitud küünekahjustus peaks Teie-vanusel noorel inimesel aastaga välja kasvama. Traumeeritud küüneplaati võib kergesti lisanduda aga infektsioon (nt.seenhaigus).
Soovitan pöörduda ...

Loe edasi

seenhaigus varbküüntel

Milline oleks kõige kiirem ja tõhusam ravi küüne seenhaiguse korral.

Vastas dr Sirje Liiv

Ravivahend valitakse vastavalt sellele, kas kahjustatud on sõrme- või varbaküüs(ned).millises ulatuses on küüs(ned) kahjustatud, missugune seentekitaja on muutuste põhjustajaks jne. Kui näiteks on kahjustatud ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi