päevitamise kahjulikkus?? 03.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr.Heli Raudsepp

Ma ei oska öelda, kas teen sääsest elevanti...kuid igaks juhuks konsulteerin Teiega, enne kui hakkan midagi oletama.Loodan, et oskate midagi soovitada.
Armastan päikest võtta solaariumides,kuus ikka oma 5-6 korda. Mõnikord vähem, teinekord rohkem.Ja seda juba eelmise aasta talvest saadik.
Viimasel ajal aga peale päikesevõttu olen täheldanud selliseid pisikesi üksikuid heledamaid laigukesi. Ja seda just puusade ja tuharate piirkonnas. Viis minutit peale päikesevõttu kaob aga see kohe ära, seega pole ma eriti enne muretsenud. Igaks juhuks olen teinud praegu sellise kahenädalase vahe sisse päevitamisega,sest arvasin, et need just sellest on tingitud.Kasutan spetsiaalseid kreeme, mis on mõeldud kunstpäikest võtvatele inimestele.Varsti aga sooviks uuesti minna, sest ma olen just sellise nahatüübiga inimene, kelle nahk on siis korras, kui saab päikest ja mis seal salata, on ka väike sõltuvus tekkinud sellest energiavalangust.Mu emal oli paar aastat tagasi tavalisest päikesest tingitud mingi lööve, tal olid justkui suured pigmendilaigud nahal (seljal,jalgadel)ja aitasin teda määrida spetsiaalse salviga, mis hirmkallis oli, kuid aitas. Kas võib olla, et mul on selle haiguse(tõesti ei mäleta, kuidas nimetus oli) esimesed tunnused? Mida saaksin teha, et seda vältida? Kas proovida määrida midagi esialgu ise, enne kui hakkan arste külastama??(ja ei tea, kas nad võtavadki mu jutule, sest pole ju ilma päikesevõtuta midagi näha)Ja kui, siis kas saaksin seda ilma retseptita?Toonitaksin just seda, et mitte midagi pole näha, kuid peale solaariumi hetkeks löövad pisikesed laigud üksikutel kohtadel välja.

Suur tänu vastuse eest!

Ilusat päeva soovides
Kristiina

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kui nahal midagi tavaolukorras näha ei ole ja peale päevitamist tekivad laigukesed, siis midagi tõsist Teiega lahti ei ole. Teid nägemata on küll raske diagnoosi panna, kuid lisaks päikesele tulevad arvesse ka ärritusnähud vedelikust, millega solaariumi puhastatakse peale igat klienti. Kordan veel, et diagnoosi saan panna vaid siis, kui näen Teid lööbega.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Vitiliigo

Olen vitiliigoga korduvalt arsti juures käinud, ikka lootuses, et mõni uus ravim on katsetamisel. Siiani pole abi saanud. Hiina meditsiinis soovitatakse määrida iga päev 3-4 korda valgeid laikusid ingverijuure ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Nii nagu vastasin eelnevale küsijale, pean vastama ka Teile. Nimelt puudub siiani Vitiligo tulemuslik ravi. On proovitud küll mitmeid erinevaid meetodeid, kuid tulemus on jäänud kesiseks. Mis puudutab ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: