rasedus ja tpha pos. 02.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere, olen vaga mures. olen 12.nädalat lapseootel ja rutiinse uuringu käigus tehti ka süüfilise analüüs, mis osutus positiivseks. (latentne vorm). mind suunati jargmisele vereproovile (on mingi tõenäosus, et esimene test voib olla valepositiivne). olen teise testi ära teinud aga vastuse saan alles kahe nädala pärast. kysin, juhul, kui ka teine test ostub pos.ks, ja ma hakkan saama ravi, kas on ka oht lootele? kas 14.rasedusnädalal ravi on paras aeg? kas mu tulevasel lapsel voib olla mingeid komplikatsioone? pabistan nii väga.
tänades.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis


Enne süüfilise lõplikku diagnoosimist väga oluline teha täiendavaid uuringuid kasutades täpseid ja tundlikke uuringumeetodeid, mis on spetsiifilised ainult süüfilisele.Raseduse puhul on valepositiivsete tulemuste esinemise võimalus olemas.
Ka süüfilise esinemise korral poleks eriliseks muretsemiseks põhjust, kuna käesoleval ajal on võimalik saada efektiivset süüfilise ravi mis pole lootele ohtlik.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

RPR test

Tere!
Kui suure tõenäosusega viitab negatiivne RPR testi tulemus süüfilise puudumisele, kui on tegemist vähemalt sekundaarse süüfilisega?

lugupidamisega Argo

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Argo!
Teisese süüfilise puhul peaks RPR olema muutunud positiivseks.
Kindluse mõttes võiks siiski lasta teha ka mõne spetsiifilise uuringu - näiteks TPHA.

Loe edasi

Süüfilis

Kui on varem põetud süüfilist ja see ka välja ravitud, kas on võimalik, et aastaid hiljem on süüfilise TPHA test positiivne? Kas raseduse ajal võib süüfilis uuesti välja lüüa?
Ette tänades Kaja

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Süüfilise diagnoosimisel ja raviefektiivsuse hindamisel pole oluline mitte niivõrd see kas analüüs on positiivne, vaid kuivõrd on muutunud vastava analüüsi positiivsuse tase.
Seetõttu, et hinnata ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi