klamüüdia&rasedus, klamüüdia&laps 14.05.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 11. nädalat rase, sain klamüüdia diagnoosi ja ravi. Kahjuks ei oska hetkel öelda, mis ravimiga, kuid usaldan arsti (günekoloogi) ja usun, et ta andis oma parima. Loomulikult ravime ka abikaasat. Haigusega seoses on mul kaks küsimust:

1) Kas klamüüdia ravi raseduse ajal on reeglina piisavalt tõhus - ei saa ju kasutada kõige "kangemaid" rohtusid? Kui suur ja milline on oht, et see mõjutab veel sündimata last?

2) Siitsamast Kliiniku leheküljelt lugesin artiklit klamüüdioosi tagajärjel tekkida võivast Reuteri sündroomist ja võimalikust silmapõletikust. Kas see puudutab vaid otseselt nakatunuid? Kas on võimalik, et selle on kuidagi (käterätiga?) saanud meie 5-aastane laps? Tal on nimelt juba umbes kuu aega hommikuti silmad ebaharikult rähmased.

Ette tänades,

Murelik Ema

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud murelik ema!

Kõigepealt - nende probleemidega seoses mida küsite - muretstmiseks küll põhjust pole.

1.Ka raseduse ajal on võimalik klamüdioosi puhul kasutada küll lootele ohutuid,aga samas väga efektiivseid ravimeid,mida Teie günekoloog ka kindlasti tegi.

2.Urogenitaalne klamüdioos on sugulisel teel nakkav haigus ja seda pole võimalik saada elukondliku kontakti kaudu (nagu näiteks käterätt),mistõttu Teie lapse rähmased silmad on tingitud tõenäoliselt küll mõnest teisest põhjusest.