kondüloomidest 19.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere. Mõne aasta eest diagnoositi mul eesnaha peal teravad kondüloomid, pärast Warteciga ravi tulevad nad 2-6 kuu pärast tagasi.Siit küsimus, millest sõltub nende taastekkimise intervall ja kas on olemas mingi efektiivsem ravim, et vältda nende taastekkimist.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Teravate kondüloomide kordumise sagedus sõltub organismi kaitsevõime tugevusest, mistõttu retsidiivide tekke intervalli pole võimalik prognoosida.
Lisaks Wartecile on käesoleval ajal teravate kondüloomide ravi võimalik teha ka immuunomoduleeriva toimega kreemiga, mis mitte ainult ei ravi teravaid kondüloome vaid lükkab ka edasi järgmise haigushoo teket.