Liigne higistamine 11.05.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Lugesin välisajakirjandusest tõlgitud artiklit, et liigsest higistamisest on võimalik jagu saada kohaliku tuimestusega sümpatektoomia abil. See tähendavat seda, et sümpaatiline närvitüvi lõigatakse läbi või eemaldatakse osaliselt. Operatsioon olevat lihtne ja vähe traumeeriv: 1-2 torget nahka ja juba järgmisel päeval higistamine enam probleemi ei tekita. Väheseks probleemiks olevat see, et tekib vähene higieritus rindkerel, seljal ja kõhul. Kas see vastab tõele? Kus seda tehakse? Millise arsti poole peab pöörduma? Samas artiklis öeldakse, et liiga tugeva higistamise korral võib olla diagnoosiks essentsiaalne hüperhidroos, mida esineb 1 % inimestest. Tänan!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Sümpatektoomia läbi higistamisest vabaneda aitab loomulikult kirurg. Teie küsimusest ei kajastu, milliste piirkondade liighigistamine Teid häirib. Kui tegemist on kaenlaaluste, käte või jalgade higistamisega, on olemas tunduvalt leebem ning samas väga efektiivne variant- Botoxi süsted. Täiendava informatsiooni saamiseks ning eelnevateks higitestideks soovitan pöörduda vastuvõtule.