suguhaigused 10.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

1. Kas nö ameledes, kui suguelundid mõned korrad kokku puutuvad, võib saada suguhaiguse?
2. Kui vaheldumisi rahuldatakse käega partnerit ja ennast võib suguhaiguse saada?
3. Kui meesterahval on suguti pea nii märg, et ta kõhule jäävad lausa märjad laigud, kas see viitab mõnele suguhaigusele?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

1. Võib küll kui partneril on mõni sugulisel teel leviv infektsioon, mis lokaliseerub eelkõige suurtel häbememokkadel. Eelkõige pean silmas haavanduvaid sugulisel teel levibaid infektsioone nagu süüfilis ja genitaalherpes.
2. Võib, kui partneril on suguelunditel mõni haavanduv protsess.
3. Kui see niiskus suguti peal on tingitud ureetrast tulevast eritisest, siis on suure tõenäosusega tegu mõne põletikulise protsessiga, mis võib olla ka sugulisel teel levivast infektsioonist tingitud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

suguhaigused

Tahaksin teada, kas suguhaiguse kahtluse korral võetud günekoloogilise prooviga uuritakse kõigi suguhaiguste olemasolu võimalikkust?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Iga sugulisel teel leviv patogeen nõuab vastavte uuringute tegemist just selle konkreetse patogeeni suhtes. Mida Te mõtlete tavalise günekoloogilise proovi all?

Loe edasi

suguhaigused

kuna suguhaigused peaks tähendama et haigused levivad sugulisel teel, siis küsin et kas masturbeerimisel võib tekkida suguhaigus, kui ma pole elu sees kellegagi vahekorras olnud. Mul on peenise otsa pool ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Valged täpid suguelundil ei pruugi olla ilmtingimata mõne suguhaiguse tunnuseks, tegemist võib olla ka näiteks nahas olevate näärmete suurenemisega vastavas piirkonnas.
Kätel olevad sügelevad "punnid" ...

Loe edasi

suguhaigused

Tere, mul on selline probleem, et kas võib olls tegemist suguhagusega, kui tupe ava juures on mõlemal pool 2 mädast laiku...ja urineerimisel on hästi valus tunne?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Võib küll.

Loe edasi

suguhaigused

kas suguhaigused levivad ainult sugulisel teel või muul moel ka?ja kas tegemist võib olla suguhaigusega kui välissuguelundite piirkonnas esineb sügelust ja sinna on tekkinud selised haavakesed mis on valusad?

Vastas dr Heli Raudsepp

Suguhaigused levivad sugulisel teel. Ainus sugulisel teel mitteleviv haigus, mis selliseid sümptoome võib tekitada, on kandidoos. Soovitan pöörduda kas nahahaiguste arsti või günekoloogi vastuvõtule.

Loe edasi

suguhaigused

Kas suguhaigusesse (nt. klamüüdia) on võimalik haigestuda ka ujulates ujudes ja kogemata ujula vett alla neelates?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei ole võimalik. Suguhaigused nakkavad, nagu nimigi ütleb, sugulisel teel.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi