punased täpid 08.05.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere,

mul selline probleem - olen inimene, kellel on sünnimärgid pisut suuremad kui muidu, mõni on päris palju nahast eemal. kui need pole halvaloomulised, kas siiski oleks mõtet neid ära opereerida?

samas olen hakanud tähele panema, et mul tekib kehale punaseid täpikesi, varem arvasin, et need on sünnimärgid,, st. et lähevad ajapikku pruuniks nagu teisedki sünnimärgid, aga ei lähe, ja mulle tundub, et mõni on isegi suuremaks läinud. neid esineb kõige rohkem kõhu ja dekoltee piirkonnas. viimases kohas häirib natuke, sest need punased täpid paistavad hästi välja, 3 tükki on lähestikku ja lähevad minuarust aegamööda suuremaks. on see tõsine probleem ja mida ette võtta?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Ma ei oska arvata teie vanust.

Vanemas eas tekivad nahale pruunikad näsajad moodustised(lillkapsasarnased)- seborrõa keratoosid. Need on healoomulised moodustised. Võivad pesemisel isegi ära tulla.

Punase moodustised on angioomid-veresoonväljasopistised ja samuti healoomulised.

Nende raviks kasutatakse külmaravi ja diatermokauterisatsiooni. Mis teile konkreetsetele kolletele vajalik on, saab otsustada nahaarst kui teid näinud on.

Eemaldamine sõltub paljuski sellest kuivõrd nad teid just kosmeetiliselt häirivad.