peanahk 27.06.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Peanahale tekkivad algul valulikud mügarikud, millesse 2-3 päeva jooksul koguneb mäda. Panin tähele et kui teise haiguse tõttu sõin antibiootikume, ka punnid kadusid mõneks ajaks aga tulid tagasi. Millest sellised punnid tekkivad ja miks ainult peanahal?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Tegemist on follikuliidiga, mis aeg -ajalt võib tekkida ilma eelneva tõsise põhjuseta. Antibiootikumravi aitab selle puhul küll, kuid Te ei saa pidevalt neid võtta. Vahel piisab ka paiksetest ehk määritavatest ravivahenditest. Teile vajalikud ravimid on retseptiravimid, seega peaksite pöörduma nahaarsti vastuvõtule.