probleemid peanahaga 17.06.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud dr.Põder!
Minu probleem on järgnevas:
peanahk sügeleb talumatult erinevates kohtades, kõõma ega muid probleeme pole,nahk on normaalse värviga.Juukseid ülemäära välja ei lange. Mis võiks olla põhjuseks-kas saaks kuidagi koduste meetoditega peanahka rahustada.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Peanaha sügelemiseks peab kindlasti olema mingi konkreetne põhjus. Et peanaha sügelemist ravida, peaks eelkõige välja selgitama põhjuse, mis seda sügelemist esile kutsub.
Sugugi mitte harvaks põhjuseks, miks esineb sügelemine pea piirkonnas, võib olla pedikuloos. Tuleks ikkagi pöörduda nahaarsti vastuvõtule, et sügelemise põhjus välja selgitatud saaks.