rasuse näonaha hooldus 09.06.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 30 a ja mul on T-piirkonnas üsna rasune näonahk, samuti on põskedel palju komedoone ning sageli nn vistrikud. Näo igapäevaseks hoolduseks kasutan SebaMed Visio seepi ja hüdrogeeli, mida nahaarst soovitas. Need on küll head, kuid komedoone on ikkagi palju. Sooviksin teada, mida kasutada näo sügavpuhastuseks, et poorid ei ummistuks - kuigi hommikul peale näo puhastamist on näol hea tunne, juba lõunaks nägu läigib (puhastan siis näoveega) ja õhtuks näeb nägu välja nagu oleks pikka aega pesemata. Kui sageli ja millega peaks nägu puhastama (iga päev ja nädalas)? Kas peaksin sagemini kui hommikul ja õhtul nägu pesema või mitu korda näoveega puhastama, mida soovitate näo koorimiseks ja/või puhastavaid maske. Kuna mul tekib kergesti näole allergia, siis saan kasutada ainult apteegikosmeetikat.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie kirjelduse alusel jääb mulje, nagu kasutaksite ainult seepi ja näovett, kuid nendega ei saa toimida vistrikele ja komedoonidele. Vajate akneravi, kuid selleks peaksite tulema vastuvõtule.