Vistrikud raseduse ajal 03.06.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olen olnud ka varem hädas vistrikega. Kasutanud aastaid Skinoreni ja Dalacini. Läbisin ka Roaccutane´i 5-kuulise ravi, mille tulemusena õnneks vistrikud ja ka rasune kõõm täielikult kadusid.
Nüüd olen rase ja vistrikud on täie hooga tagasi. Tuleb sügav vistrik, mis on väga valus ja jätab ka nokkimata siniseid laigukesi. Pigistada - tean, et ei tohi ja tean, et poleks ka mõtet - põletik on sügaval ja pigistamine niikuinii tulemust ei annaks ( olen kogemustega - jäävad vaid koledad armid peale pikka põdemist ).
Olen siiani kannatanud, et raseduse ajal mitte keemiliste ainetega kokku puutuda, aga nüüd mõtlen - äkki ikka tohin kasutada uuesti Skinoreni ja Dalacini - pikemaajalisel kasutamisel hoiavad need ravimid vistrikke vähemasti pinnapealsemate ja vähem põletikulistena, ei jääks ka neid siniseid laike.
Kuidas on Teie kogemus - kas lubaksite rasedal ülalnimetatud välispidiseid vahendeid kasutada?
Ette tänades,
noor emme

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Skinoreniga läbiviidud katsed loomadel ei ole andnud tõendeid ravimi kahjulikkusest raseduse ajal, kuid ravimi toimeid ei uurita kunagi rasedatel inimestel, seetõttu rohkem pole võimalik öelda. Suure tõenäosusega pole see teie oodatavale lapsele ohtlik.