käed 22.05.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mul on iga-aastane kevadine probleem (kuskil 10a juba), mis kestab kuskil 1-1,5 kuud. Asi selles, käenahk kestendab ja koorub, eriti sõrmeotsad, tõsisemate hoogude puhul ka peopesad. Sõrmeotsad on valulikud, tekivad väiksed lõhed, nagu pisikesed haavandid. Sõrmede vahel on vahest väiksed villid, mis natuke sügelevad. Selline asi on ainult kätel. Ülejäänud keha natuke sügeleb vahest. Eile näiteks märkasin, et kui sügasin ennast, siis pärast tekkis sügatud kohal mingi lööve, kupud, nagu oleks mitu parmu korraga hammustanud. Oskate aidata või soovitada midagi, kuidas sellest tüütust asjast lahti saaks.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Täpsemate soovituste saamiseks peaksite minema nahaarsti vastuvõtule. Praegu aga, kui märkate naha üldist sügelemist, võiksite apteegist osta vabamüügil olevaid allergiavastaseid tablette. Kindlasti küsige apteekrilt infct preparaadi tarvitamise ja vastunäidustuste osas