Suguti pea 10.05.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 18 aastane poiss ja probleem on järgmine:
Suguti pea on nö imelik.
Täpsemalt suguti pea taga ääres on justkui mingid valged näsad( need on väga tundlikud ja kohati isegi valulikud ). Lisaks on suguti allpool nagu pisikesed valged täpid. Ja suhteliselt kiiresti tekib nö paha lõhn. ( seda ma ei tea kas see peabki nii kiirelt tekkima, või ei tohiks üldse tekkida, pesen praegu iga 2 päeva tagant ). Kui olin 15 aastane tehti mul 3 lõikust. Eesnahk oli liiga kitsas. Enne seda oli pesemine võimatu.
Nüüd ma ei teagi mida teha, kas võib olla tegu mingisuguse haigusega ja võib see olla nakkav? Ilma kondoomita seksinud ma ei ole.
Aitäh. Jään vastust ootama.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kindlasti oleks vajalik, et pöörduksite arsti vastuvõtule, kes saaks täpselt öelda, mida need valged näsad endast kujutavad. Kirjelduse järgi võiks ehk tegu olla teravate kondüloomidega, kuigi need pole tavaliselt valulikud.
Mis puudutab nö. paha lõhna teket suguelundi piirkonda, siis minu vastuvõtule on pöördunud patsiendid, kellel ebameeldiv lõhn tekib ka siis kui nad ainult korra päevas pesevad, olles samal ajal tegelnud füüsilist pingutust nõudvate
asjadega, millega on kaasnenud higistamine. Olen soovitanud julgemalt ja sagedamini pesta, mis tavaliselt on andnud häid tulemusi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Punnid

Avastasin,et mu elukaaslasel on suguti peenise peal mingisugused üksikud punnid umbes 1-2 mm sed, need ei pidavat sügelema.
kas see on tavaline või on tegemist mingi haigusega!
Pille

Vastas dr Heli Raudsepp

Ilma nahka nägemata ei tahaks midagi diagnoosida, kuid kui nad on suguti pea piirkonnas, siis on tõenäoliselt tegemist naha rasunäärmetega.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi