analüüsid 06.06.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul diagnoosis günekoloog mõne nädala eest klamüüdia ja määras ravi. Ütles ka, et peale ravi umbes 3 nädala pärast on vaja teha kordusanalüüsid, AGA... väidetavalt pidid analüüsid olema sedavõrd kallid, et seekord peaksin ma need ise kinni maksma. Hinnakirjast vaatati järgi, et kokku läheksid analüüsid ca 400 krooni. Et olen tudeng, õpin, aga veel ei tööta, on mul seda raha leida päris raske. Teise variandina pakuti välja, et ootan sügiseni, ning kui siis on põletik taandunud, siis võib olla kindel, et klamüüdia ravi mõjus.

Kas tõesti kehtib selline kord, et kordusanalüüsid peab ise maksma? või on mul ehk selline võimalus, et lähen hoopis teise arsti juurde (ntx naha-ja suguhaiguste arst), kelle juures saan need ikkagi Haigekassa abil tehtud?

Ei tahaks ju kohe kuidagi tervet suve oodata ja mõistatada, kas ma olen nüüd ikka terve või siiski mitte.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Raviasutuste lepingute mahud erinevate haigekassadega on erinevad ja tõenäoliselt oli vastava raviasutuse lepingumaht haigekassaga, kus Teie kindlusatud olete, teiseks kvartaliks täis saanud, mistõttu arstil ei jäänud muud üle kui kutsuda Teid tagasi sügisel. Loomulikult võite pöörduda naha- ja suguhaiguste arsti vastuvõtule. Tõenäoliselt on riiklikus süsteemis töötaval naha- ja suguhaiguste arstil võimalik teha vastavad uuringud nii, et nende eest maksab haigekassa.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

testid

Kas PCR testid näitavad kindlasti HPV e. papilloomviiruse olemasolu, juhul, kui sellega ollakse nakatunud? Kas testide tulemused on sama usaldusväärsed kõigis raviasutustes, ka tavalises polikliinikus ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

PCR uuringut tehakase Eestis ainult ühes laboratooriumis - see on Quattromedi laboratooriumis Tartus - mistõttu pole üldse oluline, kus Te analüüsid annate. Kõik uuringuks mõeldud molekulaarsed analüüsid ...

Loe edasi

tere

kas on võimalik, et kui mehel on klamüüdia siis naisel see haigus puudub?

Vastas dr Heli Raudsepp

Isegi kui analüüsid Teie puhul on negatiivseteks osutunud, tuleb teha klamüdioosivastane ravi.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi