pigmentatsioonihäired 24.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 35aastane. Viimase aasta jooksul on mul nahale eeskätt sünnimärkide ümbrusesse ilmunud valged pigmentatsioonita laigud. Ei sügele, ei kipita, lihtsalt on. Sünnimärke (nahast veidi kõrgemad pruunid moodustised) on mul hästi palju. See võib ehk olla ka geneetiline, sest minu emal (70.a.) on ka väga palju sünnimärke. Ise olen blond, aga ma lähen hästi pruunuks ja eriti kergesti päikese käes "ei põle". Päevitamisega väga ei liialda: kuna elan Pärnus, siis suveti mere ääres, solaariumis käin ca 1 kord kuus. Mõlemal pool päevitades kasutan vastavaid kreeme. Millest need laigud võiksid olla tingitud ja kas nende kaotamiseks on võimalik midagi ette võtta? Tänan.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

See protsess on käivitunud ja seda takistada ei ole võimalik.Ajapikku kaob lihtsalt pruun pigmentatsioon. Jäävad valged laigud. Soovitan soolariumi ja päikesega tagasihoidlikum olla.

Kasutage päikesekaitse kreeme nendele kohtadele.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

pigmentatsioonihäired ja nahahaigused

Tere!

Tänaseks olen pea 40.aastane ja ikka pole veel vastust saanud oma küsimusele, kas tumedaid pigmendilaike saab kuidagi ka eemaldada?

Lühidalt eelnenust: 1981.a. kevadel tekkis ...

Vastas dr Terje Kukk

Ma ei soovi mingeid oletusi teha. Võimalusel tulge vastuvõtule.

Registreerimine 432132(Lossi 21/23) E ja K 13-15tel 409930 R(16.20 -20.00) erapraksis; Sangla 63, Tartu

Loe edasi

Pigmentatsioonihäired

Tere! Kas pigmendilaike saab eemaldada (Eestis) või ravida ja kas see on väga kallis? Millest see haigus üldse on põhjustatud? Mul on nimelt 8 aastat selja piirkonnas olnud pigmendilaike. Kas pigmendilaigud ...

Vastas dr Terje Kukk

Pigmentatsioonihäireid on mitmeid. Mis konkreetsel Teil on, peab kõigepealt kinnitama. Sellest ka tulenevalt ravivõimalused.Pöörduge kõigepealt nahahaiguste arstile diagnoosi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi