Muutunud sünnimärk 28.05.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on tunne, et mu rinnal asuv sünnimärk on muutunud. Kuid päris kindel ma ei ole, kuna olin rase ja nüüd imetan last ja rinnad on paar numbrit suuremad. Kelle jutule ma peaksin oma probleemiga minema, kas nahaarsti või onkoloogi poole? Kui kaua või sellise asjaga viivitada? Kas ootan, kuni imetamise lõpetan, või peaks praegu juba sellega tegelema?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

On teada, et raseduse ajal võivad sünnimärgid suureneda ja neid võib ka juurde tekkida. Sünnimärgi kontrollimiseks peaksite põõrduma perearsti või dermatoloogi poole, kes vajadusel annab saatekirja onkoloogi konsultatsioonile.
Võiksite selle käigu ette võtta enne puhkuste perioodi algust enda südamerahu huvides.
S.Liiv