Nutune/närviline 5,5 kuune beebi. 05.07.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Laps on sünnist saadik väga nutune.
Jaurab, nutab, röögib, hüsteeritseb. Krokodilli pisarad jooksevad koguaeg. Kõige selle juures muutub väga närviliseks. Vehib käte/jalgadega. Lööb ennast vibusse, kõhu punni. Kraabib ja näpistab. Ei meeldi autosõit, ei meeldi vankris. 5-20min max kui suudab olla heas tujus, ärgates ja hakkab, hakkab.... Reaalselt ta läheb sekunditega nii närvi ja ei rahune, ei süles ega miskis asendis. Leevendub, aga kohe jälle edasi/uuesti.
Perearst vereproovi tegi 2 kuuselt. B12, D jne, kõik oli korras. On vaadanud, katsunud, tunnistab, et toonuses natuke, aga ei midagi hullu. Arst vaatas last viimati 3 kuuselt. 4,5 oli õde. Arsti nö diagnoos on rahutu laps, et lähen üle 3-4 kuuselt.
Ei ole läinud paremaks. Kohati hullemakski.
5,5 kuune peaks uudistama, vaatama ringi ja avastama juba elu. Talle ei paku midagi erilist huvi. Korraks ja kõik, jälle nutt, rahulolematus,närvilisus.
Lihased minuarust nõrgad. Kõhuli hoiab pead ilusti, muus olekus on pea rohkem ripakil ja vaatab maha. Ei rooma. Ei hoia küünarnukke maaski. Kõhuli olles pigem tõstab käed/jalad üles ja on valmis lendu minema. Kui püüan aidata, et oleks küünarnukkidel (toetan käe rinna alla), et kõveraks jalgu, lööb ennast pulka, varvastele ja hakkab nutma. Seistes väga sültjas, tudiseb ja nüüd on hakanud seisma varvastel. Ei istu. Isegi ei ürita, vajub kohe kuhu iganes. Ei keera kõhult seljale. Ei keeruta ümber enda. Kõhuli hakkas keerama 3,5 kuuselt ja juurde midagi tegema hakanud ei olegi. Varbaid püüab nüüd suhu panna.
Kaalus/pikkuses kasv hea. 4,5k oli peaaegu 8kg ja 70 cm.
Magama jääb ainult süles kussutades. Muidu nutab röökimiseni. Karjub lõputult, ei rahune, ega jää magama. Tema ennast magama ei nuta. Magab 10-40 min ja siis vajab lutti, pudelit või uut kussutamist. Ärkab kisaga, endal silmad kinni ja uni. Nüüd ka öösel iga 1-1,5h tagant vajab pudelit. Lutti ei võta, läheb hoopis närvi selle peale jälle. Pudelist tõmbab ehk 10-30ml ja magab edasi järgmise korrani. Ei sobi ka pudeli luti vahetus. Lihtsalt ei võta uut lutti, jälle närvitseb. Keerab pea ära, karjub ja keeldub pudelist.
Minu 9a poeg on atüüpiline ajutist+ath. Nüüd juba reaalselt kardan selle poja pärast ka. Tema on minu neljas laps. Kõik on hästi, aga temal ei ole kunagi hea. Midagi nagu koguaeg vaevab kuni hüsteerikani välja.
Tuli väga pikk kiri vist, aga kas see kõik on normaalne?
Peale vaadates mina ütlen, et ta on närvihaige. Närvitseb iga asja peale. Ja nutab, nutab, nutab...

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Soovitan pöörduda rahutu lapsega lastearsti vastuvõtule. Ka selles perioodis võivad last vaevata gaasid. Kui laps areneb eakohaselt(seda ta teeb), siis suurt probleemi ei tohiks olla.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Beebi kaka vesine ja gaasid

Tere, mul on 2-kuune beebi, tema kaka on vesine olnud juba kuu aega kindlasti, kui mitte rohkem. Lisaks tuleb beebil iga puuksuga ka veidi kakat, ning peale igat puuksu tuleb valu nutt.
Ka piima ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
põõrduge palun oma perearsti poole. Kui beebi kõhutegevus pole korras, on vaja vaadata mitmeid parameetreid ja teha mõned analüüsid.
Edu Teile!
Tervitades
Anu Sööt

Loe edasi

10kuune laps keeldub lisatoidust

Hetkel 10 kuune poisslaps keeldub söömast lisatoitu. Lusikast söömine on kindel EI. Näputoiduna ainult maitseb, aga ei söö. Olen pakkunud lisatoitu alates 5,5 kuust. Siis jäime terve perega covidisse ja ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
arvan, et lisatoidust keeldumine ei viita neuroloogilisele patoloogiale.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

6 nädalane nutune/närviline beebi

Tere.
Laps nutab/jaurab/röögib pm terve päeva. Ei maga korralikult ja samas ei ole ka üleval, sest silmnähtavalt on ta väsinud ja unine. Kui ka magama jääb, siis kaotab luti, nutab, keegi kolistab/liigub, ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh pöördumast!
Ootan Teid vastuvõtule kui asute Tartule lähedal. Elva Haigla OÜ. Vastuvõtt Tartus, Vaksali 17, haigekassa poolt kaetud. Tallinnas on mitmeid võimalusi. Internetist kõik ...

Loe edasi

7 kuuse beebi liigutused kätega

Tere!
7 kuune beebi ajab oma jalgu sirgu kramplikult või nö tugevalt ja teeb rusikatega kinni-lahti kui on ekstaasis või on tal ülim emotsioon või vastupidi pahane vms. Lisasin ka video. Kas see ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh küsimast! Tegemist on täiesti normaalsete liigutustega.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

Beebi teeb veidraid liigutusi!

Tere!
Kas see on normaalne et 4 kuune beebi nii teeb? Eilsest hakkas järsku tegema. Kas video põhjal on põhjust muretsemiseks? Lapsel ka keel suust koguaeg väljas. Vahepeal ta paneb pea samamoodi ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh pöördumast!
Tegemist ei ole tavapäraste beebi liigutustega ning soovitan pöörduda lähimasse lastekliinikusse Tartus või Tallinnas.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

Beebi häälitsused

Tere!

Minu tütar on 6,5 kuune. Füüsiliselt on hästi arenenud, varakult hakkas keerama ja roomama. Koogama hakkas ka varakult ja tegi seda väga ilusti. Minu jutule koogas alati vastu ja tegi ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Arvan, et antud hetkel pole muretsemiseks põhjust. Ajal, mil beebid arenevad motoorikas jõudsasti, võib kõne nö ununeda. Kui 2 kuu joolsul lalin pole tadasi tulnud, siis soovitan lasteneuroloogi ...

Loe edasi

5-kuune beebi teeb *lennukit*

Tere,
5-kuune beebi teeb kõhuli olles nn lennukit. Kas see on arenguliselt normaalne ja kui ei siis kuidas saakisin teda aidata (võimelda, tuge rindkere alla jne)

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! See on täiesti normaalne. ,Õpetage laps kätele toetuma. Abi oleks ka füsioterapeudist, kuid tegemist pole haigusega.
Tervitades
Anu Sööt

Loe edasi

beebi käed kõhuli olles

Kui mu 3 kuune (20 dets. saab 4 kuuseks) beebi kõhuli panna siis ajab ta käed alt ära(kõrvale). ja nagu ei oskaks käsi hoida. millest see tulla võib?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Mõni beebi ei oskagi oma kätega toetada ja teda tuleb natuke õpetada. Pöörduge palun füsioterapeudi juurde, kes last tema motoorses arengus saab toetada.
Lugupidamisega,
Loe edasi

5. kuune

Meie 5,5 kuune tütar teeb imelikku grimassi. Tõmbab nina ja kulmud kortsu ning nohiseb veidi kurjalt. Teeb seda ikka mitmeid kordi järjest. Mida ta sellega väljendada tahab?
Ja kas madalast voodist ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Kui beebi grimassitab, siis soovitan teda kindlasti lasteneuroloogile näidata.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

beebi kõhuli magab

Beebi on 1,5 kuune ja armastab magada kõhuli,sest siis väljuvad gaasid paremini.Kaua võiks ta korraga kõhuli olla?kui tihti?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Aja kui kaua tita on kõhuli,määrab ta ise-nii kaua kui talle meeldib. Vaevalt, et ta kogu aeg kõhuli soovib olla.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi