Beebi väsinud ja viril 10.04.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Beebi on viimased 1,5 nädalat igapäevaselt hakanud kogu ärkveloleku aja pidevalt haigutama. Isegi kui magab lõunaund korralikult 2,5h õues vankris, siis peale ärkamist jätkub haigutamine kogu järgneva 2h ärkveloleku aja, näiteks haigutab 10-15 korda poole tunni jooksul. Beebi on viimasel ajal ka virilam, tahab palju olla süles ja ka varem jääda magama (ärkveloleku aken on lühem). Lisaks ei taha põrandal enam mängida ja üldse kõhuli olla. Varasemalt oli beebi rõõmus ja aktiivne. Beebi on rinnapiimal ja sööb korralikult, alustasime ka lisa andmisega, mis pani kõhu kinni, tegime paar päeva pausi. Laps ei keera ega rooma veel (2 korda on seljalt kõhuli keeranud nädal tagasi, nüüd nädala ei taha isegi enam külili keerata). Päevauned on korras, magab 3x kokku 3-4 tundi päevas. Öösel magab kehvasti sünnist saati, viimased poolteist kuud ainult tunni kaupa, ärkab tihti nutuga, ise poolunes. Nagu tahaks magada, aga midagi häirib.
B12 oli teisel elukuul normi alumise piiri peal, andsin kuu aega lisaks juurde. Hemoglobiin peaks ka korras olema (eelmisel kuul tehti seoses haigestumisega analüüs, ilmselt perearst oleks öelnud, kui korrast ära). D-vitamiini saab iga päev lisaks.
Mulle teeb muret just viimane 1,5 nädalat ja lapse pidev haigutamine ja väsinud olek. Kas oskate nõu anda?
Ette tänades!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast,
soovitan laste neuroloogi konsultatsiooni.
Lugupidamisega
Anu Sööt