5-nädalane viril kogu ärkveloleku aja 24.07.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Alates pooleteisenädalaseks saamisest beebi oma ärkveloleku aja nutab, vahel leebemalt, vahel täitsa hüsteeriliselt. Lohutada pea võimatu, lühiajaliselt leevendab vaid asendite muutmine ja ringiliikumine. Kokku ööpäevas und umbes 13-15h (kestvus 0,5-3h). Sööb 5-10min kaupa, kuid tundub, et piisavad kogused saab kätte ning rohkemat ei soovi- kaal tõuseb ilusti ja ühtlasi vaja mähet vahetada pärast igat söögikorda.
Esialgu panime mure gaasivalude arvele, kuid nüüd näha, et see pole enam probleemiks. Murelikuks teebki just see, et olen omalt poolt kõikvõimalikud murekohad likvideerinud, ent beebi kohe ärgates nutab ja miski ei aita. Kõige kaugem rahulikus olekus olemine jäänud 15-20min juurde. Samas lohutamatud nutuhood võivad katkemata 2h kesta. Väga kurvaks teeb last sellisena näha, aga ei oska arvata, milles mure.
Kas see on normaalne? Millal peaks asjatundja poole pöörduma? Kas on võimalikud mingid analüüsid, et elimineerida tõsisemad tervisehädade kahtlused?
Tänan!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!
Tõenäoliselt on lapsel siiski gaasivalud. Kui rahutu olek jätkub, siis pöörduge lastearsti vastuvõtule.
Lugupidamisega
Anu Sööt