3 kuuse imiku silmad 20.05.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, mure järgmine, et beebi saamas kohe 3 kuuseks ja vaatab tihti üle pea. Olen proovinud teda keerata selles suunas kui vaatab ,et äkki midagi köitvat tema jaoks aga siis hakkab jälle üle pea vaatama. Ka rinna otsas on pilk tihti üles suunatud. Panen käe ette et ei saaks üles vaadata, korra keerab ära ja siis on pilk jälle üleval. Kui temaga suhelda ja mänguasju näidata siis vaatab ja suhtleb vastu aga tundub, et mingi aeg tüdineb ja hakkab jälle üle pea vaatama. Ise viril ei ole seejuures. Otsides infot siis leian ainult, et beebi ei tohiks üle pea nii vaadata aga mis põhjusel? Varem arvati, et põhjustab kõõrdsilmsust. Kui väga ma muretsema peaksin?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Arvan, et muretsemiseks pole olulist põhjust. Tõenäoliselt on beebi seljalihased veidi pinges ning seetõttu tekib selline asend. Lapse kasvades see kaob.
Lugupidamisega
Anu Sööt