1 kuuse beebi kehatõmblused 16.12.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

1 kuusel beebil 1x nädalas just sügava hea unega õhtuti aset leidnud, ca peale 3 h magamist tekib une pealt keha tõmblus, näeb välja jäsemete rütmiline võpatus, kestab ca 30 sek kuni 1,5 minutit. Võpatused on rütmilised, puudub kindel intervall, samas jäsemed katsudes ei lõpeta seda tegevust aga jäsemetes puudub ka kangus. Laps ise magab edasi, äratamine ei toimi väga hästi, nii hea uni on. Aset on leidnud juhtumid just siis, kui päevane uni on lapsel kesine olnud ja on palju üleval olnud ja viril gaaside tõttu. Lõpuks uinudes ja 3 h magades, tekib unepealt antud situatsioon. Kas tegemist võib olla unemüoklooniaga? Ootame perearstilt saatekirja neuroloogile.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
vajalik on neuroloogi konsultatsioon, et diferentsida uneliigutusi ja uneaegseid krampe.
Parimat
Anu Sööt