Beebi rahutus 15.12.15 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minul on mitu muret on 4,5-kuuse beebiga. Esiteks see, et laps on väga rahutu, nutab väga palju, rahulik on väga harva. Teiseks on lapsel hakanud nii päeval kui ka öösel, kui ta magab, sõrmed käima. Kraabib käega lina või tekki vms. Kas see on normaalne? Samuti rullib ta oma varbaid (nt kui sööb, siis vastu mind rullib neid või kui kõhuli on, siis varbad käivad kogu aeg. Samuti ajab ta selga vibusse tihti (ilmselt gaaside pärast) ja jalgu pulksirgeks, kui millegi peale erutub, ehmub ka kergesti mõne kõvema heli peale. Kas need on põhjused, miks peaks lapsega neuroloogi juurde pöörduma? Perearst ei arvanud, et asi eriti tõsine on ega pole meid kuhugi saatnud, aga mina olen siiski väga mures. Oleks laps ise rahulik ja rõõmus, aga ta on väga viril ja rahutu kogu aeg.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!See, et laps on viril ja rahutu, viitab , et ta pole millegagi rahul. Soovitan siiski lasteneuroloogi poole pöörduda kuigi ma ei arva, et tema rahutuse põhjuseks on midagi erilist. Tõenäoliselt gaasid, lihaste spastilisus jne. Tõenäoliselt vajab ta füsioterapeudi abi.
Lugupidamisega,
Anu Sööt