Lapse päevane uni 03.04.18 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

selline problem, nimelt laps alates teisest elukuust ei maga päeval, enne magas ilusti, nüüd jääb küll läbi raskuste aga jääb magama, unetsükkel on täpselt 30min, ärkab uuesti üle ja ei suuda uuesti magama jääda, oleme proovinud kõiki meile teadolevaid abiviise. Kui ärkab hakkab käte ja jalgadega vehkima, mis siis lõpuks kuhjub ja kuhjub ning õhtuks on üleväsinud ja palju kisa. Öösiti kui laps magama saada magab hästi. Öö uni kokku 9h ja päeval üle 2,5h kokku.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Laste unetsükkel ei ole välja kujunenud ning seetõttu võib uni kulgeda ka selliselt nagu kirjeldate. Kui laps kasvab ja areneb hästi, siis on tegemist terve lapsega, kelle unetsükkel muutub esimese eluaasta jooksul korduvalt.
Lugupidamisega
Anu Sööt