Pinnapealne uni 08.08.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas see on normaalne kui beebi uni on niivõrd pinnapealne, et teda ära tõsta absoluutselt ei ole võimalik, iga väikse praksatuse peale ärkab (võrevoodisse panek ei tule kõne allagi)?!? Juba sünnist saadik on teda võimatu ära tõsta, ilma et ta ärkaks. Tegu rinnapiima lapsega, kaaluiive on korras, saab lisatoitu päevas u200g. Isegi ööuni on tal nii pinnapealne. Kasutan ka valget müra et veidi summutada helisid. Kas rinnapiima asendajale üle minek võiks lapse sügavamalt magama panna?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Uni on igal inimesel erinev, samuti imikueas.Kerges unes midagi patoloogilist ei ole.Elu jooksul võib inimese une sügavus muutuda, aga enamasti pole seda võimalik seostada millegi kindlaga, sealhulgas ka toidu muutmisega.
Lugupidamisega
Anu Sööt