Pinnapealne uni 08.08.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas see on normaalne kui beebi uni on niivõrd pinnapealne, et teda ära tõsta absoluutselt ei ole võimalik, iga väikse praksatuse peale ärkab (võrevoodisse panek ei tule kõne allagi)?!? Juba sünnist saadik on teda võimatu ära tõsta, ilma et ta ärkaks. Tegu rinnapiima lapsega, kaaluiive on korras, saab lisatoitu päevas u200g. Isegi ööuni on tal nii pinnapealne. Kasutan ka valget müra et veidi summutada helisid. Kas rinnapiima asendajale üle minek võiks lapse sügavamalt magama panna?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Uni on igal inimesel erinev, samuti imikueas.Kerges unes midagi patoloogilist ei ole.Elu jooksul võib inimese une sügavus muutuda, aga enamasti pole seda võimalik seostada millegi kindlaga, sealhulgas ka toidu muutmisega.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Laps niheleb terve öö ja ei saa magada

Tere
Mure on seoses 2 kuu vanuse beebiga. Laps sündis väheses hapnikupuuduses kuna pressid venisid pikale. Umbes 3 tundi kestsid pressid. Alates teises lapse elunädalast hakkas probleem lapse magamisega. ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh pöördumast! Selles vanuses on peamiseks une segajaks gaasid. Samuti ei ole laps lihtsalt õppinud veel magama. Kõik võtab aega. Ka magama tuleb õppida.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi